Dobry warsztat samochodowy najlepszym przyjacielem kierowcy

Posiadanie samochodu wiąże się z różnego rodzaju dodatkowymi wydatkami. Dopóki pojazd jest nowy i objęty gwarancją, wiele z kosztów dotyczących ewentualnych napraw pokrywane są przez producenta. Po upływie okresu gwarancyjnego właściciel auta jest zdany na siebie.

Oczywiście wszelkie ewentualne awarie można nadal usuwać w autoryzowanym serwisie, ale często jest to zbyt kosztowne. Są również sytuacje, gdy w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie ma po prostu autoryzowanego przedstawiciela danej marki samochodu. Zwłaszcza właściciele starszych roczników różnych modeli doskonale znają ten problem. Niektóre samochody z dużym przebiegiem kilometrów i dawno wycofane z produkcji wymagają coraz częstszych napraw, a znalezienie fachowców znających się akurat na danym modelu oraz części zamiennych czasami graniczy z cudem. Dobry warsztat samochodowy w okolicy, który zatrudnia specjalistów z różnych dziedzin to prawdziwy skarb dla każdego właściciela samochodu.

Dodatkowym atutem dla klientów jest na pewno kwestia, jeśli mechanika samochodowa oprócz profesjonalnych napraw oferuje części zamienne nie tylko oryginalne, ale również ich tańsze zamienniki. Profesjonalne doradztwo oraz krótki czas naprawy to istotne aspekty, których oczekują klienci serwisu samochodowego. Problemy z samochodem nie dotyczą wyłącznie silnika czy układu elektrycznego. Niektóre auta w wyniku różnych nieszczęśliwych zdarzeń i wypadków uczestniczą w różnych kolizjach drogowych, które zazwyczaj kończą się koniecznością dokonania napraw karoserii.  Ze względu na dość częste występowanie takich zdarzeń na polskich drogach, naprawy blacharskie są niezwykle poszukiwaną usługą. Blacharstwo to nie tylko doprowadzenie wyglądu karoserii do stanu sprzed wypadku, lecz także zadbanie o bezpieczeństwo przyszłej jazdy właściciela samochodu i jego pasażerów. Dobrze jest, gdy usługi blacharskie wspomagane są przez nowoczesne i zaawansowane technologicznie maszyny i urządzenia, pozwalające na większą precyzję dokonywanych napraw.

Dzięki profesjonalnej usłudze blacharskiej, naprawione auto nie powinno nawet w szczegółowym badaniu wykazywać cech auta powypadkowego. Do tego przyczynia się również lakierowanie karoserii, które należy do kolejnego etapu naprawy samochodu po kolizji.  Jest to dość wymagająca usługa, gdyż polega na takim dobraniu odcienia lakieru, który nie będzie odróżniał się od reszty samochodu. Różnice takie nie powinny być widoczne we wszelkim oświetleniu. W procesie lakierowania ważny jest także efekt przygotowania blachy do nałożenia powłoki lakierniczej, a także zabezpieczenie polakierowanej części specjalnymi preparatami utwardzającymi i pielęgnacyjnymi. Lakiernictwo samochodowe to stosowanie chemicznych substancji, co wiąże się z koniecznością przestrzegania norm ekologicznych.  Wybierając warsztat samochodowy wiele kierowców zwraca również uwagę na mniej znaczące na pierwszy rzut oka kwestie. Należą do nich np. oferta auta zastępczego na czas naprawy, długość gwarancji udzielanej na wykonane usługi czy porządek w warsztacie.

Źródło: twojmechanik.com

Leave a comment

Your email address will not be published.


*