Jaką czapkę z daszkiem wybrać

czapka

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu czapki z daszkiem nosili właściwie wyłącznie sportowcy uprawiający baseball. Miały one chronić oczy przed słońcem i głowę przed deszczem. Masowa produkcja i wejście czapki tego typu do świata show biznesu upowszechniły ten model i sprawiły, że dziś nosić ją może właściwie każdy.
Odpowiednio dobrana czapka z daszkiem pasować będzie właściwie do każdego stylu. Czy jest to ubiór sportowy lub miejski, czapka tego typu przy odpowiednim wyborze modelu idealnie się skomponuje. Można ją nosić nawet do marynarki czy eleganckiego płaszcza. Wyróżniamy trzy podstawowe modele czapek z daszkiem. To fullcap, snapback oraz 5 panel.

Snapback to czapka, która charakteryzuje się tym, że ma z tyłu zapięcie i ma prosty daszek. Dzięki temu jest niezwykle funkcjonalna. Bardzo łatwo dopasować ją do rozmiaru głowy tak aby nie była luźna i nie spadała na oczy. Nie musimy w tym wypadku szukać naszego rozmiaru bo są one uniwersalne. W zależności od producenta czapka snapback może być płytka lub głęboka. Fullcap natomiast jest modelem pozbawionym możliwości regulacji. Musimy w tym wypadku poszukać odpowiedniego rozmiaru, który będzie pasował do naszej głowy. Jest ponadto dużo głębsza niż inne rodzaje czapek i ma kształt półkuli. Wiele osób nosi ten rodzaj czapki z daszkiem z przyklejonym hologramem co gwarantować ma jej oryginalność. Czapka 5 panel jest najpłytsza ze wszystkich dostępnych na rynku. W wersji oryginalnej składa się z pięciu części zszytych wzajemnie. O ile inne czapki są wykonane z materiałów podzielonych na trójkąty to 5 panel ma dwie prostokątne części, dwie w kształcie półkola i panel czołowy. Opatrzona jest też dużym logo, który jest znakiem rozpoznawczym tego modelu. Czapka jest zapinana za pomocą regulowanego paska z tyłu i ma płaski prosty daszek.

Więcej o czapka z daszkiem znajdziecie tutaj: http://rodzajeczapek.pl/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*