Medycyna naturalna

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z przyjmowania chemicznych leków, antybiotyków na rzecz medycyny naturalnej. Pomimo jakże rozwijającej się działki farmaceutycznej są osoby, które ufają tzw. „babcinym sposobom”.
Jednym z takich sposobów są bańki lecznicze, a dokładnie bańki bezogniowe. 

Stawianie baniek leczniczych jest stosowane w leczeniu wielu schorzeń. Są to m.in.jakże częste – grypa, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc.
Rzadko kto wie, ale bańki bezogniowe możemy także stosować przy schorzeniach typu – rwa kulszowa, bóle kręgosłupa czy nawet stawów.

Oczywiście jak i w przypadku przyjmowania leków tak i tutaj istnieją pewne przeciwwskazania do stawiania baniek, których powinniśmy przestrzegać, aby nasz stan zdrowia nie pogorszył się. Nie powinno się kłaść bańki na uszkodzoną strukturę skóry, czy u osób z nadciśnieniem, chorobami serca.
Stawianie baniek bezogniowych jest również metodą bardzo bezpieczną u dzieci. W metodzie tej nie ma ryzyka poparzenia czy jakiegokolwiek uszkodzenia ciała dziecka. Jest to również zabieg bezbolesny. Często bański lecznicze działają na tyle dobrze, że nie trzeba w ogóle przyjmować antybiotyków, aby wyjść np. z grypy czy zapalenia oskrzeli.

Bańki lecznicze to metoda bardzo stara, ale nastały czasy, w których wiele osób docenia tę metodę i nie wyobraża sobie nie mieć ich w domu.

Cena takich baniek jest stosunkowo niska, w porównaniu do np. leków, na które musimy wydać pieniądze podczas rekonwalescencji np. z grypy.

Więcej informacji na temat tej metody jak i innych naturalnych sposobów leczenia dowiecie się Państwu na stronie www.medplus.pl

Leave a comment

Your email address will not be published.


*